تبلیغات
توپ ترینهای اینترنت
توپ ترینهای اینترنت
یک جوان بی گناه ایرانی که به طور ناخواسته بر اثر غفلت و یک اتفاق باعث مرگ دوست خود شده بود پس از آنکه به اعدام محکوم شد با حمایت بانوی هنرمند سینمای ایران از مرگ نجات پیدا کرد.

 پوری بنائی در مراسمی باشکوه که به همین بهانه تدارک دیده شده بود در پاسخ به سوالی در خصوص احساس خود در پیش قدم شدن در کارهای خیر گفت: افتخار می کنم که 40 سالی را در راه کارهای خیر برای هموطنان عزیز ایرانی چه در داخل و چه در خارج قدم برمی دارم. از خدای بزرگ هم می خواهم که به من سلامتی عطا فرماید تا بتوانم تا آخرین لحضه عمرم به هموطنانم کمک کنم.

وی در رابطه با آزادی مصطفی، جوان بی گناهی که از 12 سالگی به دلیل یک غفلت، 6 سال را در زندان سپری کرده و اکنون به سن قانونی اعدام رسیده است گفت: روز آزادی مصطفی، روز تولد دوباره من است.


هنرمند محبوب سینمای قبل از انقلاب، در پایان با اشک شوقی که روی گونه هایش نقش بسته بود گفت: امیدوارم همه عزیزانی که به نوعی در بند زندان قرار دارند، آزاد شوند و در آسمان آبی پرواز کنند. گفتنی است در این مراسم علاوه بر مصطفی، دو تن از جوانان دیگر هم که محکوم به اعدام بودند، با حمایت مالی برخی هنرمندان قدیمی از جمله بانو پوری بنائی از مرگ حتمی نجات یافتند. در پایان حیفم آمد در وصف اعمال خیرخواهانه هنرمندان دیروز و امروز کشور، این شعر را نگویم:

شب جمعه ها نخفتن به خدای راز گفتن

ز وجود بی نیازش طلب نیاز کردن

به  خدا  که  هیچ  یک  را، ثمر  آنقدر نباشد

که به روی نا امیدی در بسته باز کردن

برچسب ها: سینما،
ارسال در تاریخ دوشنبه 19 بهمن 1388 توسط توپترین
قالب وبلاگ